Programok

 

PROGRAMOK

 

 

2018. április 19 - 2018. október 18 közötti időszakban

 

 

  1. április 28. (szombat) 15 óra:

    Búza szentelő Simon Ferenc út végén lévő búzatáblánál (a régi gáthoz közel, jobb oldalon).

 

Felelős: Serfőző Imre

 

 

  1. június 9-10. (szombat, vasárnap

    Kirándulás Szekszárdra.

Felelős: Demény István, Kovács György,

 

  1. június 14 (csütörtök) 15 óra:

    Látogatás tagtársaink, Lázár Klára és Fodor György kertjébe

 

  1. június 23 (szombat) 8-14 óráig

Szandai Halételfőző/készítő Verseny

Felelős: Serfőző Imre

    

  1. július 19/26 csütörtök: Kirándulás

Látogatás Sajtüzembe (Garabonciás Kft, Izsák).

Felelős: Serfőző Imre

 

  1. szeptember 1. (szombat) 

Civil Kavalkád

Saját terméseink bemutatója

Felelős: Serfőző Imre, Ecseki Sándor, Gubucz Lajos, Major Ferenc

 

 

  1. szeptember 8. (szombat )

Gulyás Fesztivál

Felelős: Serfőző Imre, Demény István, Ecseki Sándor, Polgár Miklós, Major Ferenc, Gubucz Lajos, Boda György

 

  1. szeptember 14 (péntek 14 óra)

Mustivál

Helye: Szandaszőlős Lengyel Antal tér

Felelős: Ecseki Sándor, Major Ferenc

 

  1. október 06. 17 óra:

Koszorút helyezünk el az aradi vértanúk emlékparkjánál rendezett ünnepségen 2018. október 6-án 17 órakor, helye: Szolnok, Szolnok ispán krt.

Felelős: Serfőző Imre, Demény István, Ecseki Sándor

 

 10. október 18. (csütörtök) 17 óra:

Őszi-téli-tavaszi program elfogadása

Felelős: Serfőző Imre, Demény István, Ecseki Sándor

 

 

 

Egyéb program javaslatok, lehetőségek a közelből:

 

 

  1. április 29 Nagykőrös, Állat és kirakodóvásár

 

  1. május 1 Csemői Virágvasár

 

  1. május 12-13 Gyulai Virágvásár

 

  1. május 13 Szolnok Hild tér, Termelői piac

 

  1. május 19-20 Túrkeve Juhász Fesztivál

 

  1. május 26-27 Szeged, Hidi vásár

 

  1. június 10 Szolnok Hild tér, Termelői piac

 

  1. június 12-16 Szolnok, Tiszavirág Fesztivál

 

  1. június 30 Karcagi Birkafőző Fesztivál

 10.  augusztus 4 Jászberény: Nemzetközi mézvásár

 11. augusztus 12 Mezőtúr: Túri vásár

 12. Háztáji piac (13-18 óráig) Szandaszőlősön

április 26, május 10, 24, június 14, (28?),

július 12, augusztus 9, (23?

13. október 06-07 Móri Bornapok

 

 

 

PROGRAMOK

2017. október 05. és 2018. április 19.közötti időszakban

 

 

A 2018. évi borverseny nevezése lezárva!

2019-ben a Borverseny dátuma: 2019. február 23!

 

  1. október 05. (csütörtök) 17 óra

 

 Nyári programok értékelése, 2017/2018 őszi, téli. tavaszi programjának megvitatása, elfogadása.

 

 

  1. október 06. (péntek) 17 óra

 

Koszorút helyezünk el az aradi vértanúk emlékparkjánál rendezett ünnepségen 

helye: Szolnok, Szolnok ispán krt.

 

 

október 17. (kedd!!!) 8 óra

Halastó lehalászás Tiszasülyben.

 

Utazás: autóbusszal, 6 óra 45 Szandaszőlősi Műv. Ház, Pelikán Parkoló 7 óra.

 

 

 

  1. október 20. (péntek) 10 óra

NAK tájékoztatója a gazdálkodók részére időszerű feladatokról.

 

Felelős: NAK (Tótáné Lajkó Éva)

 

Tájékoztató NAK választásról

 

Felelős: Serfőző Imre

 

Szandaszőlősi Művelődési Ház Színházterem

 

 

 

  1. november 2. (csütörtök) 15 óra

 

Hagyományok Háza és a Maci Múzeum megtekintése Rákóczifalván

 

Felelős: Serfőző Imre, Demény István,

 

 

 

  1. november 16.(csütörtök 17 óra)

 

Őszi lemosó permetezésről.

 

Milyen lett az idei termés? 1. rész

 

Kiskertek termelési tapasztalatairól

 

Felelős: Ecseki Sándor

 

 

 

  1. november 25. 

Újbor és sajtfesztivál Budapesten

 

Utazás: vonattal!

 

Felelős: Demény István, Marinka Antal, Kovács György

 

 

 

  1. november 30. (csütörtök 17 óra)

 

Alaptrágyázásról

 

Milyen lett az idei termés? 2. rész

 

A szántóföldi termesztési tapasztalatai

 

Felelős: Ecseki Sándor

 

 

 

  1. december 14. (csütörtök 17 óra) vagy dec. 15. 10 óra

 

Idősek közlekedéséről tovább képzés

 

Felelős: Serfőző Imre, Demény István

 

 

10. 2018. január 11. (csütörtök 17 óra)

 

 Bioszemlélettel korszerűen

 

 Zsigó György előadása.

 

 Közgyűlés és a Borest előkészítése

 

 Felelős: Serfőző Imre, Ecseki Sándor, Dr. Varga

 

 Zsigmondné, Bozsó Károly, Kovács György

 

 
 

11. január 27. (szombat, 15 óra)

 

Közgyűlés

 

Felelős: Serfőző Imre, Demény István, Ecseki Sándor, Dr Varga Zsigmondné

 

 

12. február 08. (csütörtök) 17 óra

 

 Borest előkészítése

 

 Felelős: Serfőző Imre, Bozsó Károly, Kovács

 

 György

 

 

13. február 22. (csütörtök) 17 óra

 

Tamás Margit (AgroBio Kft) tájékoztatója cége tevékenységéről, termékeikről

 

Borest előkészítése

 

Felelős: Bozsó Károly, Kovács György

 

 

14. február 24. (szombat) 8-24 óráig

 

  Nemzetközi Borest.

  Borászok meghívója a dokumentumok menüben.

  Felelős: Serfőző Imre, Demény István,

 

      Ecseki Sándor,

 

Időpontváltozás!!!

15. március 8. (csütörtök) 17 óra

 

 Tavaszi lemosó permetezés fontossága,

 

 élménybeszámoló

 

 Felelős: Demény István

 

 

16. március 10 (szombat)

Kirándulás autóbusszal  Csongrádra szaporítóanyag termelőhöz

 

 Metszési teendők oltványtelepítés előtt, után.

 

 Felelős: Ecseki Sándor

 

 

17. március 22. (csütörtök) 17 óra

 

  Fejtrágyázásról,

 

  Borest értékelése

 

  Felelős: Serfőző Imre, Madarász András

 

 

18. április 5. (csütörtök) 17 óra

 

 Tavaszi, nyári program összeállítása

 

 Felelős: Serfőző Imre

 

 

19. április 19 (csütörtök) 17 óra,

 

  Tartalék nap

 

 

20. április 28.

Búzaszentelő

 

 

 

PROGRAMOK

2017. április 20. és 2017. október 19.közötti időszakban

 

  1. április 21-22-23

 

Kirándulás: Sopron, Ruszt, Sopron

 

Felelős: Demény István, Kovács György,

 

 

 

  1. április 28. (péntek 16 óra)

 

Múzeumtúra Roadshow.

 

Gazdakörünk bemutatkozik és borkóstolást tart a Damjanich Múzeumban.

 

Felelős: Serfőző Imre, Demény István

 

 

 

  1. április 29.(szombat 15 óra)  

    Búzaszentelő

 

Helye: Vörös mező úti búzatábla

 

Szandaszőlősi Művelődési Ház

 

Felelős: Serfőző Imre

 

 

4. június 10. (Szombat) Látnivalók a szomszédban.

 

Cseresznye Fesztivál Nagykörűben

 

Felelős: Serfőző Imre, Ecseki Sándor

 

 

 

  1. június 24 (szombat)

 

Szandai Halételfőző Verseny

 

Felelős: Serfőző Imre

 

  1. július 29-30 (szombat-vasárnap)

    Zenés borkóstolás a Kőporos pincesoron

Kirándulás, Eger-Noszvaj-Szomolya, Válenti Vendel tagunk birtokának megtekintése,

Gyógynövények világa

Kirándulás, Bükkszentkereszt - Lillafüredre

Felelős: Demény István, Kovács György, Válenti Vendel

 

  1. szeptember 2. (szombat)

Civil Kavalkád

Felelős: Serfőző Imre, Ecseki Sándor, Gubucz Lajos, Major Ferenc

 

  1. szeptember 9. (szombat )

Gulyás Fesztivál

Felelős: Serfőző Imre, Demény István, Ecseki Sándor, Polgár Miklós, Major Ferenc, Gubucz Lajos, Boda György

 

  1. szeptember 15 (péntek 14 óra)

Mustivál

Helye: Szandaszőlős Lengyel Antal tér

Felelős: Ecseki Sándor, Major Ferenc

 

10. október 19 (csütörtök) 17 óra

Őszi téli kora-tavaszi program elfogadása

Felelős: Serfőző Imre, Demény István, Ecseki Sándor

 

 

Egyéb program javaslatok, lehetőségek a közelből:

  1. április 16-17 Mezőkövesd, Matyó Húsvét
  2. április 30 Nagykőrös, Állat és kirakodóvásár
  3. május 01 Csemői Virágvasár
  4. május 13-14 Gyulai Virágvásár
  5. május 14 Szolnok Hild tér, Termelői piac
  6. május 20-21 Szeged, Hidi vásár
  7. június 11 Szolnok Hild tér, Termelői piac
  8. június 17-18 Bükkszentkereszt,Gyógynövény napok
  9. június 24 Karcagi Birkafőző Fesztivál
  10. augusztus 5 Jászberény: Nemzetközi mézvásár
  11. augusztus 13 Mezőtúr: Túri vásár

Programjainkat a városi rendezvények, a Bereczki Máté Gazdakör korábbi hagyományai figyelembevételével állítottuk össze.

Összeállításánál törekedtünk arra, hogy megismerjük tagjaink tevékenységét saját környezetükben, gazdaságukban.

Továbbra is igyekszünk részt venni határon túli kapcsolataink rendezvényein.

Aktívan bekapcsolódunk városunk civil életébe, részt veszünk a városi rendezvényeken, mélyülnek kapcsolataink a városban működő civil szervezetekkel, melynek révén ismertségünk növekszik. Reményeink szerint eredményeinket látva, egyre jobban megismerik és elismerik Gazdakörünket.

Kérjük tagjainkat, hogy aktivitásukkal segítsék rendezvényeink sikerét. Kísérjék figyelemmel a honlapunkat – elérhetősége a fejlécen látható – azon minden információ naprakész, aktuális.

 

PROGRAMOK

 

2016. október 06. és 2017. április 20. közötti időszakban

 

 

 1. október 06. (csütörtök) 17 óra

Koszorút helyezünk el az aradi vértanúk emlékparkjánál rendezett ünnepségen 2016. október 6-án 17 órakor, helye: Szolnok, Szolnok ispán krt.

 

   2. október 20. (csütörtök) 17 óra

      Nyári programok értékelése, 2016/2017 őszi, téli. tavaszi programjának megvitatása, elfogadása.

     17 óra 40: Rotary Klub Szolnok tevékenységét bemutatja Bartalos Zoltán elnök.

Felelős: Serfőző Imre

 

 3. október 28. (péntek) 10 óra

  Nemzeti Agrárkamara fórum a gazdálkodók részére

Szandaszőlősi Művelődési Ház Színházterem

Felelős Serfőző Imre

 

 4. november 3. (csütörtök) 10 óra

Fegyverneki Halastó meglátogatása, ebéd,

Szajoli Pálinka főzde meglátogatása,

Pálinka Mustra,

helye: Szandaszőlősi Műv. Ház Klubterem (tagjaink párlatainak bemutatása, értékelése)

Utazás: autóbusszal

Felelős: Serfőző Imre, Demény István, Kovács György

 

 5. november 17.(csütörtök 17 óra)

Milyen lett az idei termés ? 1. rész

Kiskertek termelési tapasztalatairól

Felelős: Ecseki Sándor

 

 6. november 26.

Újbor és sajtfesztivál Budapesten

Utazás: vonattal!

Felelős Demény István

 

 7. december 1. (csütörtök 17 óra)

Milyen lett az idei termés ? 2. rész

A szántóföldi termesztési tapasztalatai

Felelős: Ecseki Sándor

 

 8. december 15. (csütörtök 17 óra) vagy 17

25 éves a gazdakör, évzáró

Felelős: Serfőző Imre, Demény István

 

 9. január 12. (csütörtök 17 óra)

Közgyűlés és a Borverseny előkészítése

Felelős: Serfőző Imre, Ecseki Sándor, Dr. Varga Zsigmondné, Bozsó Károly, Kovács György

 

 10.  január 28. (szombat, 15 óra) Szandaszőlős Művelődési Ház Színházterem

Közgyűlés

Felelős: Serfőző Imre, Demény István, Ecseki Sándor Dr Varga Zsigmondné

   Meghívó a dokumentumok menüben.

Program változás!

 11. február 09. (csütörtök) 17 óra

Bor, kertészkedés, egészség

Kopasz Árpád előadása

Felelős: Serfőző Imre,

Borverseny előkészítése

Felelős: Serfőző Imre, Bozsó Károly, Kovács György

Program változás!

 12. február 23. (csütörtök) 17 óra

Corex Bioner Kft képviselő termékismertetője

 Borverseny előkészítése

Felelős: Bozsó Károly, Kovács György

 

 13. február 25. (szombat) 8-24 óráig

Nemzetközi Borverseny.

           Felelős: Serfőző Imre, Demény István, Ecseki Sándor

   Meghívó és a Borászok meghívója a dokumentumok menüben.

 14. március 11. (szombat) 10 óra

Metszési bemutató

Borverseny értékelése

Helyszín: Boda György gazdaköri tagunk kertje

              5008. Szolnok-Szandaszőlős, Fazekas Mihály út 13.

 

15. március 23.(csütörtök) 17 óra

élménybeszámoló

Felelős: Demény István

 

 16. április 6. (csütörtök 17 óra

Tavaszi, nyári program összeállítása

Felelős: Serfőző Imre

 

 17. április 20 (csütörtök) 17 óra,

Tartalék nap

 

Programjainkat a Szandaszőlősi Művelődési Ház Klubtermében tartjuk 2 hetenként (páros héten!), csütörtöki napon 17 órától.

Összeállításánál igyekeztünk figyelemmel lenni arra is, hogy tagjaink jelentős része aktívan tevékenykedik vagy a saját művelésű földjein, kertjében, vagy egyéb módon. Ennek érdekében az őszi, téli, tavaszi programjainknak a felkészülést kell szolgálniuk a jövő évi kinti munkákhoz.

Továbbra is igyekszünk részt venni határon túli kapcsolataink rendezvényein, szertettel várjuk határon túli barátainkat Erdélyből, Kárpátaljáról és a Vajdaságból.

Aktívan bekapcsolódunk városunk civil életébe, részt veszünk a városi rendezvényeken, melynek keretében koszorút helyezünk el az aradi vértanúk emlékparkjánál rendezett ünnepségen 2016. október 6-án 17 órakor.

 Kérjük tagjainkat, hogy aktivitásukkal segítsék rendezvényeink sikerét. Kísérjék figyelemmel a honlapunkat – elérhetősége a fejlécen látható – azon minden információ naprakész, aktuális.                     

Program sorozatunkkal mélyülnek kapcsolataink a városban működő civil szervezetekkel, pártoló tagjainkkal, melynek révén ismertségünk növekszik. Reményeink szerint eredményeinket látva, egyre jobban megismerik és elismerik Gazdakörünket.

 Igyekeztünk felismerni minden olyan lehetőséget, olyan alkalmat, mely szakmai munkánk szervezeti kereteinek erősítését szolgálja. Arra törekszünk, hogy elhivatottságunk Szolnok város lakossága számára ismert legyen.

 Bízunk abban, hogy valamennyi tervezett program a figyelmet, az érdeklődést felkelti és leköti, a tagság aktivitását ösztönzi.

 

 

PROGRAMOK

 

 2016. április 16. és 2016. október 15. közötti időszakban

 

 

Programjainkat a városi rendezvények, a Bereczki Máté Gazdakör korábbi hagyományai figyelembevételével állítottuk össze.

 

Összeállításánál törekedtünk arra, hogy megismerjük tagjaink tevékenységét saját környezetükben, gazdaságukban.

 

Továbbra is igyekszünk részt venni határon túli barátaink rendezvényein.

 

Aktívan bekapcsolódunk városunk civil életébe, részt veszünk a városi rendezvényeken, mélyülnek kapcsolataink a városban működő civil szervezetekkel, melynek révén ismertségünk növekszik. Reményeink szerint eredményeinket látva, egyre jobban megismerik és elismerik Gazdakörünket.

 

 Kérjük tagjainkat, hogy aktivitásukkal segítsék rendezvényeink sikerét. Kísérjék figyelemmel a honlapunkat –elérhetősége a fejlécen látható – azon minden információ naprakész, aktuális.

 

1. április 16. (szombat 14 óra 30)

 Búzaszentelő, Rendkívüli Közgyűlés (tagfelvétel)

 Helye: Vörösmező úti búzatábla

 Szandaszőlősi Művelődési Ház

 Felelős: Serfőző Imre, Ecseki Sándor,

 

2. április 28. (csütörtök 10 óra)

Civil Fórum: Bemutatkozik gazdakörünk a Hild téren

 Felelős: Demény István

 

3. április 30.(szombat 9 óra)

 Csatlakozás a „Te szedd” hulladékgyűjtési akcióhoz

 Felelős: Serfőző Imre

 

4. május 26. (csütörtök )

 Kirándulás Szarvasra: Mini Magyarország, Arborétum megtekintése, Békésszentandrási Sörárium megtekintése

 Felelős: Demény István, Kovács György

 

5. június 2. (csütörtök 14 óra)

 Ecseki Sándor tagtársunk gazdaságának, tanyájának meglátogatása

 Felelős: Ecseki Sándor

 

6. június 25. (?)(szombat)

 Szandai Halételfőző Verseny

 Felelős: Demény István

 

7. június 25. (szombat)

 Kirándulás a Karcagi Birkafesztiválra

 Felelős: Serfőző Imre

ÚJ Program!

 7.a.július 28-án 16 órától

Lehetőségünk van megtekinteni Rákóczifalván, a Cornus Vital Kft "Homoktövis, Fagyal, Erdei -som" ültetvényét.

Kérem szíveskedjetek jelezni a részvételi szándékot 2016. július 22-én 14 óráig!

7.b. augusztus 6-án Abonyban

Kerül megrendezésre az 1. Tarka-borjú Fesztivál. Itt főzésre is van lehetőség.
Kérem szíveskedjetek jelezni ennél a programnál is a részvételi szándékot 2016. július 22-én 14 óráig!

8. augusztus 27. vagy szeptember 3. (szombat)

 Civil Kavalkád

 Felelős: Serfőző Imre, Ecseki Sándor, Gubucz Lajos, Major Ferenc

 

9. szeptember 10. (szombat )

 Gulyás Fesztivál

 Felelős: Serfőző Imre, Demény István, Ecseki Sándor, Polgár Miklós, Major Ferenc, Gubucz Lajos,Boda György

 

10. szeptember 16. (péntek 14 óra)

 Mustivál

 Helye: Szandaszőlős Lengyel Antal tér

 Felelős: Ecseki Sándor, Major Ferenc

 

11. október 15. (szombat 15 óra)

 20 éves a Bereczki Máté Gazdakör ünnepi megemlékezés, őszi téli kora-tavaszi program elfogadása

 Felelős: Serfőző Imre, Demény István, Ecseki Sándor

 

Egyéb program javaslatok, lehetőségek:

 

1.) április 15-16-17. Gyulai Pálinkafesztivál
2.) április 24. Szolnok: Művésztelep Magyarok Vására
3.) április 30. Csemő:Virágvasárnap
4.) május 14-15. Túrkeve Juhász Fesztivál
5.) május 19-20-21-22. Hódmezővásárhely XXIII. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok
6.) május 21-22. Szeged: Hidivásár
                            Kecskemét: Garabó Fesztivál
7.) május 27-28. Szolnok: Országos Néptánc Fesztivál (Verseghy park)
8.)június 3-5. Szomolya:Cseresznye fesztivál
                   Ópusztaszer: Nyilzápor és íjász találkozó
9.)június 12. Szolnok Hild tér: Termelői piac
10.)június 14-18. Szolnok. Tiszavirág Fesztivál
11.) június 15-18. Békéscsaba: Sörfesztivál és csülök Parádé
12.) július 8-10. Visegrádi Palotajátékok
13.) július 9-10. Bükkszentkereszt: Gyógynövény napok
14.) augusztus 6. Jászberény: Nemzetközi mézvásár
15.) augusztus 14. Mezőtúr: Túri vásár

 

 

 

PROGRAMOK

 

 2015. október 15. és 2016. április 15. közötti időszakban

 

  1. október 15. (csütörtök 17 óra)

BMG 2015. őszi, téli 2016. tavaszi programjának megvitatása, elfogadása.

Nyári programok értékelése

Felelős: Serfőző Imre

 

  1. október 29. (csütörtök 9 óra)

Jó Föld, Zöldség Ipari Kutató Kecskemét

Utazás: saját autókkal

Felelős: Serfőző Imre

 

  1. november 12.(csütörtök 17 óra)

Amiről még nem késtünk le!

Aktuális borkezelési feladatok.

Előadó: Tálas László Tiszakürti borász

Felelős: Serfőző Imre

 

  1. november 26. (csütörtök 17 óra)

2015-ös év szántóföldi termesztési tapasztalatai

Felelős: Ecseki Sándor

 Programváltozás!

  1. december 10. (csütörtök 17 óra)

Józsa Mátyás: Nemzetközi kitekintés a szaporítóanyag előállításban (bogyós, spárga, gyümölcsfa)

Rendkívüli Közgyűlés (Alapszabály módosítás, Tagfelvétel)

Felelős: Ecseki Sándor

 

   6. január 14. (csütörtök 17 óra)

Alaszkai élménybeszámoló

2015-ös év kiskerti termesztési tapasztalatokról

Felelős: Demény István

 

    7. január 28. (csütörtök 17 óra)

Tájékoztató a 2016. évi változásokról

Agrárkamara Mezei Tibor falugazdász

Felelős: Berecz Lajos

 

   8. január 30. (szombat, 15 óra)

 Évértékelő közgyűlés 2015. évről, tagfelvétel

Felelős: Serfőző Imre, Berecz Lajos, Dr Varga Zsigmondné

   Meghívó a dokumentumok menüben.

 

Programváltozás!

     2016. február 10. 13.00 óra, Szandaszőlős, Művelődési ház klubterem

    8 órás növényvédelmi továbbképzés

 Tájékoztató a dokumentumok menüben.

 

Programváltozás!

  9. február 11. (csütörtök 17 óra)

Tamás Margit AgroBio Kft tájékoztatója

cége tevékenységéről, termékeikről

 

Sepsik János (Cleansberg Kft) tájékoztatója

kenőanyagokról, tisztítószerekről

 

Felelős: Serfőző Imre

 

  10. február 25. (csütörtök 17 óra)

Borverseny előkészítése

Felelős: Bozsó Károly, Kovács György

 

   11. február 27. (szombat 8-24 óráig)

Nemzetközi Borverseny.

Felelős: Serfőző Imre, Demény István,

     Ecseki Sándor, Berecz Lajos

 Meghívó a dokumentumok menüben.

 

   12. március 10. (csütörtök 17 óra)

ARYSTA cég növényvédelmi tájékoztatója,

Weszp Mihály

Felelős: Serfőző Imre,

 

   13. március 19. (szombat 10 óra)

Metszési bemutató

Borverseny értékelése

Helyszín: Boda György tagtársunk kertjében 5008. Szolnok-Szandaszőlős, Fazekas Mihály út 13.

 

Felelős: Bozsó Károly, Kovács György

 

   14. április 7. (csütörtök 17 óra)

Tavaszi, nyári program összeállítása

Felelős: Serfőző Imre

 

PROGRAMOK  

2015. április 25. és 2015. október 15. közötti időszakban.

 

  1. április 25. (szombat 14:30 óra)

        „Gabona-szentelő”, szakmai összejövetel

Tugyi(Egedi)-tanyán, a szertartást celebrálja Kómár István atya.

Felelős: Serfőző Imre

 

  1. május 30-31 (szombat- vasárnap)  

        Kirándulás Pomázra, Visegrádra

Felelős: Demény István,

 

  1. június 11. (csütörtök 16 óra)

         Szakmai összejövetel, Zöldmetszés, termésritkítás Demény István kertjében

(Szolnok, Alamand dűlő 21)

 

  1. június 27. (szombat)

           „8. Szandai Halételfőző Verseny”

a Szandaszőlősért Egyesület szervezésében a Szandaszőlősi Művelődési Ház udvarán.

Felelős: Ecseki Sándor, Major Ferenc

 

  1. július (időpont egyeztetés alatt)

       Aratóverseny a Vajdaságban, Felsőhegyen.

Látogatás vajdasági barátainknál. Utazás személygépkocsikkal.

Felelős: Serfőző Imre, Berecz Lajos

 IDŐPONT VÁLTOZÁS!!!

  1. július 23. (csütörtök) 16 óra

        Szakmai összejövetel Major Ferenc kertjében, pincéjében

        (5008. Szolnok, Vajda János út 5)

Felelős: Ecseki Sándor, Hatos János

 

  1. augusztus 20. (csütörtök)

       Szent István napi ünnepségek alkalmából a városi rendezvényeken való részvétel.

Felelős: Serfőző Imre

 

  1. augusztus 30. (szombat)

       „Szolnok Napja”

Termés és termék bemutatóval veszünk részt a városi rendezvényen. A „Civil Kavalkád” program keretébe szőlőpréselést, mustkóstoltatást tartunk.

Felelős: Serfőző Imre, Major Ferenc, Hatos János,

             Madarász András, Marinka Antal,

 

  1. szeptember 12. (szombat)

         „17. Gulyásfesztivál” a Magyar Gulyás Gasztro-Turisztikai Egyesület szervezésében.

A főzőversenyen gazdakörünk is nevez, kérünk minden érdeklődőt az aktív részvételre.

Felelős: Demény István, Ecseki Sándor,

             Ékes Erzsébet Rózsa, Gubucz lajos

             Csortos András, Orosz József

 

10. szeptember 18. 14:00 óra

         „Mustivál”

a Szandaszőlősért Egyesület szervezésében a Lengyel Antal téren. A diákok, érdeklődők részére szőlőpréselés, mustkóstoltatás, hagyományos paraszti eszközök kiállítása. Kérünk minden érdeklődőt az aktív részvételre.

Felelős: Berecz Lajos, Major Ferenc

 

 11. október 15. (csütörtök 17:00 óra)

       Őszi-téli szakmai programnyitó összejövetel

           a Szandaszőlősi Művelődési Ház klubszobájában.

           Felelős: Serfőző Imre, Demény István,

                        Ecseki Sándor, Berecz Lajos

 

Meghívó borversenyre

 

 

Közgyűlési hírek:

A Bereczki Máté Gazdakör 2015 január 31.- én tartotta közgyűlését, ahol az alábbi jelentős változásról határozott a Gazdakör legfelsőbb testülete:

A Gazdakör elnöke lemondott, ezért új elnököt és vezetőségi tagot kellett választani. A választás után a vezetőség összeállítása a következő:

 

Elnök: Serfőző Imre

Alelnök Demény István

Veztőségi tagok: Berecz Lajos, Ecseki Sándor

 

A továbbiakban a Gazdakör ügyeit az új összetételű vezetőség irányítja.

A Gazdakör leveleit      5008 Szolnok Krúdi Gyula u. 9-re kérjük küldeni.

A hivatalos kapcsolat a változás törvényszéki bejegyzéséig a régi címen történik. :

                                  5008 Szolnok Kiss János u. 82/a 

 

PROGRAMOK  

2014. október 09. és 2015. április 16. közötti időszakban.

A foglalkozásokat a Szandaszőlősi Művelődési Házban  tartjuk

(5008  Szolnok Gorkij u. 32)

 

Bevezető:
 Ezen kiadvány a Bereczki Máté Gazdakör 2014. évi őszi és a 2015. év tavaszi programjait tartalmazza.
 Összeállításánál igyekeztünk figyelemmel lenni arra is, hogy tagjaink jelentős része aktívan tevékenykedik a saját művelésű földjein, kertjében, vagy egyéb módon. Az évszakra tekintettel a benti szakmai előadásokra helyeztük a hangsúlyt a program összeállításánál.
 Továbbra is igyekszünk részt venni határon túli kapcsolataink rendezvényein, melyek időpontját egyenlőre nem ismerjük, de amint megtudjuk, a tagsággal tudatjuk.
Aktívan bekapcsolódunk városunk civil életébe, részt veszünk a városi rendezvényeken.
 Kérjük tagjainkat, hogy továbbra is vegyenek részt aktívan rendezvényeinken. Kísérjék figyelemmel a honlapunkat – elérhetősége a fejlécen látható – , hiszen azon minden információ naprakész, aktuális.
 Bízunk abban, hogy a tervezet valamennyi programja a figyelmet, az érdeklődést felkelti és leköti, valamint a tagság aktivitását ösztönzi.
 Az előadóktól függően egy-egy programban természetesen változás is előfordulhat, melyről időben értesítjük tagjainkat
                                                                                                                                                                         a Gazdakör Vezetősége

 

A programok ismertetése:

   1. október 09. (csütörtök 17:00 óra)

Őszi-téli szakmai programnyitó összejövetel a Szandaszőlősi Művelődési Ház klubszobájában.
Ezt követő valamennyi, csütörtök 17:00 órakor kezdődő taggyűlésünket ezen a helyszínen tartjuk meg.

Fényképes élménybeszámoló Demény István tagtársunk mongóliai utazásáról

felelős: Demény István, Dr. Balla Tibor

 

   2. október 30  (csütörtök)

Egész napos kirándulás Budafokra a TÖRLEY pincészetbe.  

felelős: Demény István, Kovács György

jelentkezni: Fodor Gyöngyi Editnél 20-211-3556

   3november 06. (csütörtök 17:00 óra)

Tamás Margit (AGRO.bio Hungary Kft.) előadása, tájékoztatója, tapasztalatai a cég termékeiről

felelős: Serfőző Imre

    4. november 20. (csütörtök 17:00 óra)

Hatos János tagtársunk fényképes élménybeszámolója külföldi utazásairól (tájak, népek, emberek) 

felelős: Berecz Lajos

 

   5. december 04. (csütörtök 17:00 óra)

Gazdaköri tagok beszámolója a szántóföldi termesztésről, a piaci helyzetről

Előadók a Gazdakör tagjai 10-15 percben

Meghívott előadó: Dudás Attila gazdálkodó

felelős: Dr. Balla Tibor

   

   6. december 18. (csütörtök 17:00 óra)

Gazdaköri tagok beszámolója a kertészeti, szőlészeti, borászati tevékenységükről

Előadók a Gazdakör tagjai 10-15 percben

felelős: Demény István

   

   7. január 08. (csütörtök 17:00 óra)

Az orvos válaszol! Életmód javaslatok.

Meghívott előadó: Dr. Viszoki Péter háziorvos

felelős: Serfőző Imre

 

   8. január 22. (csütörtök 17:00 óra)

A falugazdász válaszol!

Meghívott előadó: Tótáné Lajkó Éva falugazdász

felelős: Dr. Balla Tibor

 

   9. január 31. (szombat 15:00 óra)

Évértékelő Közgyűlés a 2014. évről, tagfelvétel

Helyszín: A Szandaszőlősi Művelődési Ház színházterme.

          felelős: Dr. Balla Tibor, Berecz Lajos    

       

  10. február 05. (csütörtök 17:00 óra)

Beszámoló a Borverseny szervezéséről, az aktuális feladatok meghatározása

felelős: Serfőző Imre, Dr. Balla Tibor

 

  11. február 19. (csütörtök 17:00 óra)

Fényképes élménybeszámoló Demény István tagtársunk Törökországi utazásáról.

Borverseny előkészítése

felelős: Demény István, Serfőző Imre

 

  12. március 05. (csütörtök 17:00 óra)

Weszp Mihály növényvédelmi szakmérnök tájékoztatója cége új arculatáról, termékeikről

felelős: Serfőző Imre

 13. március 07. (szombat 08-24 óra)

Nemzetközi Borverseny

Helyszín: A Szandaszőlősi Művelődési Ház színházterme

felelős: vezetőség

 

  14március 19. (csütörtök 17:00 óra)

Szautner Sándor tájékoztatója cégéről, tevékenységéről

A borverseny értékelése

felelős: Serfőző Imre, Demény István

 

 15. április 02. (csütörtök 17:00 óra)

Az ügyvéd válaszol! Az új Ptk., változások!

Meghívott előadó: Dr. Kókai Gábor ügyvéd

felelős: Serfőző Imre

 

 16április 16. (csütörtök 17:00 óra)

Őszi-téli szakmai programzáró, értékelés

Tavaszi-nyári szakmai programok megbeszélése

felelős: Dr. Balla Tibor

 

A Gazdakör vezetőségének határozott célja volt az, hogy az előzőekben részletezett program tervezet végrehajtása felfrissítse, kiegészítse szakmai ismereteinket. Célunk volt olyan előadók felkérése a szakmai előadások megtartására, akik az adott területen a legjobbak, ismertek és elismerik őket.
 
Program sorozatunkkal mélyülnek kapcsolataink a városban működő civil szervezetekkel, melynek révén ismertségünk növekszik. Reményeink szerint eredményeinket látva egyre többen megismerik és elismerik Gazdakörünket.
 
Igyekeztünk felismerni minden olyan lehetőséget, olyan alkalmat, mely szakmai munkánk szervezeti kereteinek erősítését szolgálja.
Arra törekszünk, hogy elhivatottságunk Szolnok város lakossága számára ismert legyen.

 

 


 

2014

augusztus 30. (szombat)

Város Napja Civil Kavalkád a Szapáry úton

1. VII. Senior Maraton  futás.

     8.00-9.00 A pólók és ásványvizek átvétele az Aba-Novák Kulturális Központ aulájában.

                    - azok részére, akik jelentkeztek a futásra.

     9.00-9.20 Elhelyezkedés a Kossuth téren kb. az Árkádoknál.

     9.20-9.30 Bemelegítő gimnasztika.

     9.30 Rajt pisztolylövésre a megadott útvonalon: Kossuth tér-Szapáry út a Sóház úti sarokig, majd vissza.

     Ezt a távot 6-szor kell megtenni a Bereczki Máté Gazdakör csapatának. ( Lehet váltófutás is! ) 

2. Mustkóstoltatás

     A felkért közreműködők előkészítik, helyszínre szállítják és poharakba töltik a mustot.  

     Reggeltől délutánig kínálunk mustot a kavalkád résztvevőinek.


 

 

 

2011. év Tavaszi–nyári programok:

 

április 2. (szombat 9 óra)

Metszési bemutató Dr. Balla Tibor elnök kertjében, Szandaszőlős Kiss J. u. 82/a. szám alatt

 

április 9. (szombat 10 óra)

Nagykunsági Gazdafórum Karcagon.

A MAGOSZ JNSZ Megyei Szövetségével közös rendezvény

 

április 14. (csütörtök 8 óra)

08:00 órától Rendkívüli közgyűlés!

Helyszín: Szandaszőlősi Művelődési Ház klubszobája (Szolnok-Szandaszőlős, Gorkij út 32.)

Napirendi pontok: A Gazdakör Alapszabályának módosításáról való döntés

                                   Egyebek

A közgyűlés után családos kirándulás autóbusszal Egerbe

 

május 7. (szombat 16 óra)

Búzaszentelő Tugyi István tagunk tanyáján

 

június 18. (szombat 10 óra)

Szakmai nap Dr. Balla Tibor elnök kertjében, Szandaszőlős Kiss J. u. 82/a. szám alatt

 

július 16-17. (szombat-vasárnap)

Kárpát-medencei arató verseny a Vajdaságban, a Zenta melletti Felsőhegyen

 

augusztus 6. (szombat 16 óra)

Arató ünnep, új kenyér ünnepe Tugyi István tagunk tanyáján

 

augusztus 20. (szombat)

Szent István napi ünnepségeken részvétel

 

augusztus 27. (szombat 11 óra)

Halétel főző verseny Szandaszőlősön, az iskola udvarán, a Szandaszőlősi Művelődési Ház szervezésében

 

 

Őszi–téli programok:

 

szeptember 3. (szombat)

A „Város napja” rendezvénysorozaton részvétel. A „Civil kavalkád” keretén belül hagyományos mustkészítés és kóstoltatás, termékbemutató

 

szeptember 9-11. (péntek - vasárnap)

A „Gulyásfesztivál” rendezvényein részvétel

A 10-én, szombaton megrendezésre kerülő főzőversenyen részvétel

 

szeptember 16. (péntek 14 óra)

A Szandaszőlősi Művelődési Házzal közös szüreti rendezvény

Szőlőpréselés, mustkészítés és kóstoltatás

Hagyományos paraszti eszközök kiállítása

 

október 1. (szombat 19 óra)

Az „Idősek Világnapja” alkalmából rendezett előadás megtekintése az Aba-Novák Kulturális Központban

 

október 8. (szombat 8 óra)

A Szandaszőlősi Művelődési Ház szervezésében az „Őszi Vigasság” kulturális programon való részvétel

Nevezés a főzőversenyen,

 

október 13. (csütörtök 17 óra)

Őszi-téli szakmai programnyitó összejövetel a Szandaszőlősi Művelődési Ház Klubszobájában

A tavaszi-nyári szakmai programok értékelése

 

október 27. (csütörtök 17 óra)

Gazdaköri tagok beszámolója a kertészeti, szőlészeti, borászati tevékenységükről

Előadók a Gazdakör tagjai 10-15 percben

 

november 10. (csütörtök 17 óra)

Gazdaköri tagok beszámolója a gazdálkodásukat, a mezőgazdaságot érintő kérdésekről,

a piaci helyzetről

Előadók a Gazdakör tagjai 10-15 percben

 

november 24. (csütörtök 17 óra)

Kiskerti dísznövényeink és szobanövényeink gondozása, teleltetése

Meghívott előadó: Bozori Ibolya kertészmérnök

 

december 8. (csütörtök 17 óra)

Évértékelés a falugazdászok szemével.

Mi várható 2012. évben?

Meghívott előadó: Lajkó Éva falugazdász

18:00 órától rendkívüli közgyűlés!

Helyszín: Szandaszőlősi Művelődési Ház klubszobája (Szolnok-Szandaszőlős, Gorkij út 32.)

Napirendi pontok:   A Gazdakör Vezetőségi tagjai lemondásának bejelentése

                                       A Vezetőségi tagok lemondása miatt jelölő bizottság választása

                                       Tagfelvételről döntés

                                       Egyebek

 

  1. év

január 5. (csütörtök 17 óra)

A vadászok és a gazdászok békés egymás mellett élése

Meghívott előadó: Hajas Péter Pál agrármérnök, vadgazdálkodási szakmérnök

 

január 19. (csütörtök 17 óra)

A szamóca termesztéséről minden, amit tudni kell

Meghívott előadó: Pozderka István termesztő

 

január 21. (szombat 15 óra)

Évértékelő közgyűlés a 2011. évről.

Helyszín: Szandaszőlősi Általános Iskola étterme (Szolnok-Szandaszőlős, Gorkij út 47.)

Napirendi pontok:    Elnöki beszámoló a 2011. évben végzett munkáról

                                       Az Ellenőrző Bizottság beszámolója a Gazdakör 2011. évi gazdálkodásáról

                                       Hozzászólások a beszámolókhoz, azok megvitatása, elfogadása

  1. év kiemelt feladatainak előterjesztése, megvitatása, elfogadása

                                       Az Alapszabály módosításának előterjesztése, megvitatása, elfogadása

                                       Tagfelvételről döntés

                                       Az elnök, alelnök, a vezetőségi tag és az Ellenőrző Bizottság tagjának                                        lemondása miatt az elnök, az alelnök, a vezetőségi tag és az Ellenőrző                                       Bizottság tagja személyének választása titkos szavazással

                                       Gazdasági felelős választása nyílt szavazással

                                       Bejelentések, zárszó

                                       Vacsora, kötetlen beszélgetés

 

február 2. (csütörtök 17 óra)

A borverseny szervezése

Előadó: Serfőző Imre

 

február 16. (csütörtök 17 óra)

A Szandaszőlősért Egyesület és a Szandaszőlősi Művelődési Ház tevékenységeinek,

terveinek bemutatása

Meghívott előadó: Kis Edit a Művelődési Ház igazgatója

 

március 1. (csütörtök 17 óra)

Amit a szerződéskötésről tudni kell

Meghívott előadó: Dr. Kókai Gábor ügyvéd

 

március 15. (csütörtök)

A március 15.-i városi ünnepséghez kapcsolódás, részvétel a rendezvényeken

 

március 17. (szombat)

A BERECZKI MÁTÉ GAZDAKÖR 20. NEMZETKÖZI BORVERSENYE:

 

 

      március 24. (szombat)

Metszés bemutató néhai gazdatársunk, Kocsis György kertjében

 

március 29. (csütörtök 17 óra)

Kiskerti és szántóföldi növényvédelem, a 2012. évi új vegyszerek ismertetése

Meghívott előadó: Tamasi József  Cheminova Magyarország Kft.

őszi–téli szakmai programzáró,

a tavaszi–nyári szakmai programok ismertetése

  1. órától közgyűlés

Helyszín: Szandaszőlősi Művelődési Ház klubszobája (Szolnok-Szandaszőlős, Gorkij út 32.)

Napirendi pontok: A  közhasznúsági jelentés előterjesztése, megvitatása, elfogadása

                                   Egyebek

 

Tavaszi–nyári programok:

 

április 12. (csütörtök)

Családos kirándulás Pannonhalmára autóbusszal.

Délelőtt az Apátság megtekintése idegenvezetéssel, ebéd után borkóstolás az Apátság pincéjében, vagy – aki nem kíván a borkóstolón részt venni – az Arborétum megtekintése.

Szervező: Kovács György

Indulás a Szandaszőlősi Művelődési Háztól 07:00 órakor

Indulás a Pelikán Hotel parkolójából 07:20 órakor

 

április 21. (szombat 14:00 óra)

Metszés bemutató, szakmai összejövetel

  1. Balla Tibor elnök kertjében Szandaszőlősön a Kiss János út 82/A. szám alatt.

Ugyanekkor az aktuális névnaposok és születésnaposok köszöntése, tárcsalapos sütés.

 

április 28. (csütörtök) – május 01. (hétfő)

Családos kirándulás Kárpátaljára autóbusszal.

Programismertető külön lapon, a részvétel feltételeiről érdeklődni a szervezőtől lehet.

Szervező: Demény István

 

május 12. (szombat 15:00 óra)

Búzaszentelő, szakmai összejövetel

Tugyi István gazdatársunk tanyáján, a szertartást celebrálja Kómár István atya.

Az ezt követő vacsorához a kost Gál Imre gazdatársunk ajánlotta fel.

 

június 16. (szombat 14:00 óra)

Szakmai összejövetel

  1. Balla Tibor elnök kertjében Szandaszőlősön a Kiss János út 82/A. szám alatt.

Ugyanekkor az aktuális névnaposok és születésnaposok köszöntése, tárcsalapos sütés.

 

július  (időpont egyeztetés alatt)

Aratóverseny

a Vajdaságban, Felsőhegyen. Látogatás vajdasági barátainknál, szakmai összejövetel.

Utazás később egyeztetett időpontban, személygépkocsikkal.

 

augusztus 04. (szombat 15:00 óra)

Arató ünnep, új kenyér ünnepe, szakmai összejövetel

Tugyi István gazdatársunk tanyáján.

Ugyanekkor az aktuális névnaposok és születésnaposok köszöntése, utána vacsora.

 

augusztus 20. (hétfő)

Szent István napi ünnepségek

alkalmából a városi rendezvényeken való részvétel.

 

augusztus 25. (szombat)

Halételfőző verseny

a Szandaszőlősért Egyesület szervezésében a Szandaszőlősi Művelődési Ház udvarán.

A versenyen gazdakörünk is nevez, kérünk minden érdeklődőt az aktív részvételre.

 

szeptember 01. (szombat)

„Szolnok Napja”

városi rendezvényen való részvétel, bekapcsolódás a „Civil Kavalkád”, és a „Szapáry utcafesztivál” programsorozatba szőlőpréselés, mustkóstoltatás, termékbemutatóval.

 

szeptember 07-09. (péntek-vasárnap)

Gulyásfesztivál

a Magyar Gulyás Gasztro-Turisztikai Egyesület szervezésében.

  1. -án (szombaton) a főzőversenyen  gazdakörünk is nevez, kérünk minden érdeklődőt az aktív részvételre.

 

szeptember 14. (péntek 14:00 óra)

„Mustivál”

a Szandaszőlősért Egyesület szervezésében a Szandaszőlősi Általános Iskola udvarán.

A diákok, érdeklődők részére szőlőpréselés, mustkóstoltatás, hagyományos paraszti eszközök kiállítása. Kérünk minden érdeklődőt az aktív részvételre.

 

szeptember 29, vagy október 06. (szombat)

„Őszi vigasság”

a Szandaszőlősi Általános Iskola szervezésében az iskola udvarán.

A főzőversenyen  gazdakörünk is nevez, kérünk minden érdeklődőt az aktív részvételre.

 

október 11. (csütörtök 17:00 óra)

Őszi-téli szakmai programnyitó összejövetel

a Szandaszőlősi Művelődési Ház klubszobájában.