Programok

2020. július 02. Időpont pontosítás alatt.

Látogatás a rákóczifalvi levendulás- és gyógynövény kertben és a szandaszőlősi levendulakertben. Szalonna sütés a művelődési ház udvarán.

Felelős: Serfőző Imre

2020. július 16. 15.00 óra

Látogatás Soltész János tagtársunk kertjében.

Felelős: Soltész János

PROGRAMOK

2019. október 17-2020. április 25. közötti időszakban

1. 2019. október 17.

Az időszakra vonatkozó programtervezet megbeszélése, elfogadása

Felelős: Ecseki Sándor vezetőségi tag

2. 2019. október 31.

Kertművelés: Permakultúra módszerei

Előadó: Ádám György

Felelős: Kovács György

 3. 2019. november 14.

Agro-Bio Kft termékei, termesztési rendszerei

Előadó: Tamás Margit

Felelős: Serfőző Imre

 4. 2019. november 28.

Változások: a mezőgazdasági vállalkozások területén, permetezőgépek felülvizsgálatánál, fúrt kutak helyzete.

Előadó: Tótáné Lajkó Éva falugazdász

Felelős: Serfőző Imre

 5. 2019. november 30.

Újbor és sajtfesztivál (utazás vonattal!)

Budapest, Coronthia Hotel, Erzsébet körút 43-49. 10-19 óra,

Felelős: Demény István alelnök

 6. 2019. december 12.

Elsősegélynyújtásról (elmélet és gyakorlat)

Felelős: Kovács György

Tisztségviselők választásának előkészítése, Jelölő Bizottság megválasztása.

Felelős: Serfőző Imre

 7.2020. január 9.

Közgyűlés előkészítése

Felelős: Serfőző Imre, Demény István, Ecseki Sándor,

 8. 2020. január 23.

Borverseny előkészítése

Felelős: Serfőző Imre, Fodor György, Madarász András

 9. 2020. január 25. szombat 15 óra:

Közgyűlés és tisztségviselők megválasztása

     Felelős: Serfőző Imre, Demény István, Ecseki Sándor, Dr Varga Zsigmondné

 10. 2020. február 6.

Mi várható a növényvédelemben 2020-ban? Fejlesztések, kutatások a Bayer Hungária Kft-nél.

Előadó: Dr Bosák Péter

Felelős: Serfőző Imre

 11. 2020. február 20.

Arysta Hungária Kft tájékoztatója a növényvédelmi feladatokról, szerekről.

Borverseny előkészítése

 12. 2020. február 28-29.

Borminták átvétele 2020. február 28. 16 órától-19 óráig.

XXVIII. Nemzetközi Borverseny

 13. 2020. március 5.

Borverseny értékelése

 14. 2020. március 14. 9 óra

Metszési bemutató

Helyszín: Szandaszőlős, Fazekas Mihály út 13. Boda György tagtársunk kertjében

 15. 2020. március 19. A PROGRAM ELHALASZTÁSRA KERÜL!

Demény István úti beszámolója.

 16. 2020. április 02. A PROGRAM ELHALASZTÁSRA KERÜL!

Kirándulás a Hajós Bajai Borvidékre (Koch Borászat)

 17. 2020. április 16.

2020 tavaszi-nyári kora őszi program összeállítása

Felelős: elnök

 18. 2020. április 25.

Búzaszentelő

PROGRAMOK

2019. április 27 – 2019. október 17 közötti időszakban

1. 2019. április 27.

Búzaszentelő

 2. 2019. május 16.

Látogatás a Szolnoki Vízmű telephelyén

Felelős: Demény István

 3. 2019. május 30.

Látogatás az Áldásvíz Kft telephelyére

Felelős: Ecseki Sándor

 4. 2019. június 08.

Látogatás Jászkisérre, a XXV. Jász Világtalálkozóra,

Felelős: Demény István

5. 2019. június 22. 8-14 óra,

Szandai Halételfőző rendezvény, Szandaszőlősi Művelődési Ház belső udvara. Halászlét Madarász András tagtársunk készíti.

Felelős: Serfőző Imre,

 6. 2019. július 5. 15 óra,

Málnatermesztési bemutató Demény István kertjében (Alamand dűlő 20)

Felelős: Demény István

 7. 2019. július 11-12.

Autóbuszos kirándulás Ipolyszakállosra (Szlovákia), méz, méhészet, mézfeldolgozás, visszaútban városnézés Esztergomban.

Felelős: Demény István

 8.2019.  augusztus 08.

Kirándulás Jászberénybe a Nemzetközi Mézfesztiválra

Felelős: Kovács György, Demény István

 9. 2019. augusztus 31.

Civil Kavalkád, Ezt termeltük 2019-ben, szőlő és must.

Felelős: Serfőző Imre, Ecseki Sándor, Gubucz Lajos, Major Ferenc

 10. 2019. szeptember 13. (péntek) 15 óra,

Mustivál a Lengyel Antal téren szőlő feldolgozás, must készítés bemutatása az iskolásoknak.

Felelős: Serfőző Imre, Ecseki Sándor, Gubucz Lajos, Major Ferenc

 11. 2019. október 04. (péntek) 17 óra

Koszorút helyezünk el az aradi vértanúk emlékparkjánál rendezett ünnepségen, helye: Szolnok, Szolnok ispán krt.

Felelős: Serfőző Imre

 12. 2019. október 17. (csütörtök) 17 óra:

Gazdakör őszi –téli- kora tavaszi programjának elfogadása.

Felelős: Serfőző Imre, Demény István, Ecseki Sándor

PROGRAMOK

2018. október 05 – 2019. április 28 közötti időszakban

1. 2018. október 05. (péntek) 17 óra:

  Koszorút helyezünk el az aradi vértanúk emlékparkjánál rendezett ünnepségen 2018. október 5-án 17 órakor, helye: Szolnok, Szolnok ispán krt.

 2. 2018. október 11. (csütörtök) 10-12 óra:

  Komposztáló nap a Hétszínvirág Óvodában.

 3. 2018. október 18 (csütörtök) 17 óra:

   Őszi-Téli –Kora-tavaszi program megbeszélése, elfogadása

Felelős: Serfőző Imre

Szandaszőlősi Művelődési Klubterem

 4. 2018. november 15. (csütörtök) 17 óra:

  Őszi lemosó permetezésről. Milyen volt az idei gazdálkodás 1?

  Kiskerti tapasztalatokról

Felelős: Ecseki Sándor, Kozma István

  5.2018. november 24.(szombat)

  Újbor és sajtfesztivál Budapesten

Utazás: vonattal!

Felelős: Demény István, Miskó István, Kovács György

 6. 2018. november 29. (csütörtök)  17 óra:

  2019. évi változásokról (Tótáné Lajkó Éva NAK)

  Milyen volt az idei termés? 2. rész

  A szántóföldi termesztés tapasztalatai

Felelős: Ecseki Sándor , Markó Péter, Potori Róbert, Szénási Mihály, Válenti Vendel

 7. 2018. december 13. (csütörtök) 17 óra:

  Csöpp Mix újdonságokról Nagy Árpád termelésvezető

Felelős: Serfőző Imre

 8. 2019. január 10. (csütörtök) 17 óra:

  Bűnmegelőzési és vagyonvédelmi tájékoztató

  Közgyűlés és a Borverseny előkészítése

Felelős: Serfőző Imre, Ecseki Sándor, Dr. Varga Zsigmondné, Bozsó Károly, Kovács György 

 9. 2019. január 26. (szombat) 15 óra:

  Közgyűlés

Felelős: Serfőző Imre, Demény István, Ecseki Sándor, Dr Varga Zsigmondné

 10.2019. február 07. (csütörtök) 17 óra:

   Weszp Mihály: Növényvédelemről (előjelzés 2019-ről!)

   Borverseny előkészítése

 Felelős: Serfőző Imre, Bozsó Károly, Kovács György

 11. 2019. február 21. (csütörtök) 17 óra:

   Tamás Margit (AgroBio Kft) tájékoztatója cége tevékenységéről, termékeikről

    Borverseny előkészítése

 Felelős: Bozsó Károly, Kovács György

 12. 2019. február 22. (péntek) 16-18 óra 30-ig:

  Bor minták átvétele

     Felelős: Madarász András, Bozsó Károly

 13. 2019. február 23. (szombat) 8-24 óráig

  Nemzetközi Borverseny. 

  Felelős: Serfőző Imre, Demény István, Ecseki Sándor

 14.2019.  március 2. (szombat) 9 óra 30:

  Metszési bemutató

  Tavaszi lemosó permetezés fontossága,  élménybeszámoló

 Felelős: Demény István

 15. 2019. március 21(csütörtök) 17 óra:

   Közép-Ázsiában jártam (Demény István)

   Borverseny értékelése

 Felelős: Serfőző Imre, Madarász András

 16. 2019. március 29. (péntek) 14 óra:

  Látogatás az elkészült “Gyümölcs tároló, hűtő telephelyre” (Fodor György)

Szolnok, Szandaszőlős Kiss János út 116.

  Felelős: Serfőző Imre

 17. 2019. április 4. (csütörtök) 17 óra:

 Tavaszi, nyári program összeállítása

 Felelős: Serfőző Imre

 18. 2019. április 18 (csütörtök) 17 óra:

   Tartalék nap

 19. 2019. április 27. (szombat) 15 óra:

  Búzaszentelő

PROGRAMOK

2018. április 19 – 2018. október 18 közötti időszakban

1. 2018. április 28. (szombat) 15 óra:

Búza szentelő Simon Ferenc út végén lévő búzatáblánál (a régi gáthoz közel, jobb oldalon).

Felelős: Serfőző Imre

2. 2018. június 9-10. (szombat, vasárnap

Kirándulás Szekszárdra.

Felelős: Demény István, Kovács György,

3. 2018. június 14 (csütörtök) 15 óra:

Látogatás tagtársaink, Lázár Klára és Fodor György kertjébe

4. 2018. június 23 (szombat) 8-14 óráig

Szandai Halételfőző/készítő Verseny

Felelős: Serfőző Imre

5. 2018. július 19/26 csütörtök: Kirándulás

Látogatás Sajtüzembe (Garabonciás Kft, Izsák).

Felelős: Serfőző Imre

6. 2018. szeptember 1. (szombat) 

Civil Kavalkád

Saját terméseink bemutatója

Felelős: Serfőző Imre, Ecseki Sándor, Gubucz Lajos, Major Ferenc

7. 2018. szeptember 8. (szombat )

Gulyás Fesztivál

Felelős: Serfőző Imre, Demény István, Ecseki Sándor, Polgár Miklós, Major Ferenc, Gubucz Lajos, Boda György

8. 2018. szeptember 14 (péntek 14 óra)

Mustivál

Helye: Szandaszőlős Lengyel Antal tér

Felelős: Ecseki Sándor, Major Ferenc

9. 2018. október 06. 17 óra:

Koszorút helyezünk el az aradi vértanúk emlékparkjánál rendezett ünnepségen 2018. október 6-án 17 órakor, helye: Szolnok, Szolnok ispán krt.

Felelős: Serfőző Imre, Demény István, Ecseki Sándor

 10. 2018. október 18. (csütörtök) 17 óra:

Őszi-téli-tavaszi program elfogadása

Felelős: Serfőző Imre, Demény István, Ecseki Sándor