Programok

2021. április 23 – 2022. április 30 közötti időszakban

  1. április 24. Búzaszentelő Szolnok TV online.

2. június 24. 16 óra, Látogatás a Milléri Levendulakertbe

Felelős: Serfőző Imre,

3. július 8. 16. Látogatás Soltész János tagtársunk kertjébe

Felelős: Serfőző Imre

4. július 17. (szombat) 11 óra: Bor és sajtfesztivál Győrben.

Felelős: Serfőző Imre

5. szeptember 4. Civil Kavalkád, Ezt termeltük 2021-ben, szőlő és must.

Felelős: Serfőző Imre, Válenti Vendel, Markó Péter, Gubucz Lajos, Major Ferenc, Fodor György, Lázár Klára, Fodor Gyöngyi Edit,

6.  szeptember 11. Gulyásfesztivál

Felelős: Serfőző Imre, Válenti Vendel, Markó Péter, Major Ferenc,

             Gubucz Lajos, Fejes Jánosné, Kicsiné Fügedi Éva,

7. szeptember 17. (péntek) 15 óra, Mustivál a Lengyel Antal téren szőlő feldolgozás, must készítés bemutatása az iskolásoknak.

Felelős: Serfőző Imre, Válenti Vendel, Markó Péter, Gubucz Lajos, Major Ferenc, Fodor György, Lázár Klára, Berecz Lajos, Fodor Gyöngyi Edit

8. október 06. (szerda) 17 óra Koszorút helyezünk el az aradi vértanúk emlékparkjánál rendezett ünnepségen, helye: Szolnok, Szolnok ispán krt.

Felelős: Serfőző Imre

9. október 14. (csütörtök) 17 óra: Gazdakör őszi –téli- kora tavaszi programjának esetleges módosítása, elfogadása.

Felelős: Serfőző Imre, Válenti Vendel, Markó Péter

10. október 28. (csütörtök) 17 óra: Agro-Bio Kft termékei, termesztési rendszerei

Előadó: Tamás Margit

Felelős: Serfőző Imre

11. november 11. (csütörtök) 17 óra: Változások a mezőgazdasági vállalkozások területén, permetezőgépek felülvizsgálatánál, fúrt kutak helyzete.

Előadó Tótáné Lajkó Éva falugazdász

Felelős: Serfőző Imre

12. november 25. (csütörtök) 17 óra: Pálinka Mustra tagjaink főztjének bemutatója

Felelős: Markó Péter

13. november 28. Újbor és sajtfesztivál (utazás vonattal!)

Budapest, Coronthia Hotel, Erzsébet körút 43-49. 10-19 óra,

Felelős: Válenti Vendel alelnök

14. december 02.(csütörtök) 17 óra. Így termeltünk 2021-ben 1. rész. Tagjaink beszélgetése a kiskertek termeléséről, tapasztalataikról.

Felelős: Serfőző Imre

15. december 16. (csütörtök) 17 óra. Így termeltünk 2021-ben 2. rész. Tagjaink beszélgetése a szántóföldi növénytermesztésről.

Felelős: Válenti Vendel

16. 2022. január 06. Közgyűlés (2022. január 29.  15 óra) előkészítése, Borverseny előkészítése

Felelős: Serfőző Imre, Fodor György, Madarász András

17.  január 20. csütörtök 17 óra tartalék nap.

18. január 29. szombat 15 óra: Közgyűlés

Felelős: Serfőző Imre, Válenti Vendel, Markó Péter, Dr Varga Zsigmondné

19. február 3. (csütörtök) 17 óra: Mi várható a növényvédelemben 2022-ben? Fejlesztések, kutatások a Bayer Hungária Kft-nél. Borverseny előkészítése.

Előadó: Dr Bosák Péter

Felelős: Serfőző Imre

20. február 17. (csütörtök) 17 óra Borverseny előkészítése

Felelős: Serfőző Imre, Fodor György, Madarász András

21. február 26-27. (péntek, szombat) XXIX. Nemzetközi Borverseny

Felelős: Serfőző Imre, Válenti Vendel, Markó Péter, Fodor György, Madarász András

22. március 3. (csütörtök) 17 óra. Borverseny értékelése

23. március 12. Metszési bemutató

24. március 31. Demény István úti beszámolója.

25. április 14. 2022 tavaszi-nyári kora őszi program összeállítása

Felelős: Serfőző Imre elnök

26. április 23. Búzaszentelő

PROGRAMOK

2019. október 17-2020. április 25. közötti időszakban

1. 2019. október 17.

Az időszakra vonatkozó programtervezet megbeszélése, elfogadása

Felelős: Ecseki Sándor vezetőségi tag

2. 2019. október 31.

Kertművelés: Permakultúra módszerei

Előadó: Ádám György

Felelős: Kovács György

 3. 2019. november 14.

Agro-Bio Kft termékei, termesztési rendszerei

Előadó: Tamás Margit

Felelős: Serfőző Imre

 4. 2019. november 28.

Változások: a mezőgazdasági vállalkozások területén, permetezőgépek felülvizsgálatánál, fúrt kutak helyzete.

Előadó: Tótáné Lajkó Éva falugazdász

Felelős: Serfőző Imre

 5. 2019. november 30.

Újbor és sajtfesztivál (utazás vonattal!)

Budapest, Coronthia Hotel, Erzsébet körút 43-49. 10-19 óra,

Felelős: Demény István alelnök

 6. 2019. december 12.

Elsősegélynyújtásról (elmélet és gyakorlat)

Felelős: Kovács György

Tisztségviselők választásának előkészítése, Jelölő Bizottság megválasztása.

Felelős: Serfőző Imre

 7.2020. január 9.

Közgyűlés előkészítése

Felelős: Serfőző Imre, Demény István, Ecseki Sándor,

 8. 2020. január 23.

Borverseny előkészítése

Felelős: Serfőző Imre, Fodor György, Madarász András

 9. 2020. január 25. szombat 15 óra:

Közgyűlés és tisztségviselők megválasztása

     Felelős: Serfőző Imre, Demény István, Ecseki Sándor, Dr Varga Zsigmondné

 10. 2020. február 6.

Mi várható a növényvédelemben 2020-ban? Fejlesztések, kutatások a Bayer Hungária Kft-nél.

Előadó: Dr Bosák Péter

Felelős: Serfőző Imre

 11. 2020. február 20.

Arysta Hungária Kft tájékoztatója a növényvédelmi feladatokról, szerekről.

Borverseny előkészítése

 12. 2020. február 28-29.

Borminták átvétele 2020. február 28. 16 órától-19 óráig.

XXVIII. Nemzetközi Borverseny

 13. 2020. március 5.

Borverseny értékelése

 14. 2020. március 14. 9 óra

Metszési bemutató

Helyszín: Szandaszőlős, Fazekas Mihály út 13. Boda György tagtársunk kertjében

 15. 2020. március 19. A PROGRAM ELHALASZTÁSRA KERÜL!

Demény István úti beszámolója.

 16. 2020. április 02. A PROGRAM ELHALASZTÁSRA KERÜL!

Kirándulás a Hajós Bajai Borvidékre (Koch Borászat)

 17. 2020. április 16.

2020 tavaszi-nyári kora őszi program összeállítása

Felelős: elnök

 18. 2020. április 25.

Búzaszentelő

PROGRAMOK

2019. április 27 – 2019. október 17 közötti időszakban

1. 2019. április 27.

Búzaszentelő

 2. 2019. május 16.

Látogatás a Szolnoki Vízmű telephelyén

Felelős: Demény István

 3. 2019. május 30.

Látogatás az Áldásvíz Kft telephelyére

Felelős: Ecseki Sándor

 4. 2019. június 08.

Látogatás Jászkisérre, a XXV. Jász Világtalálkozóra,

Felelős: Demény István

5. 2019. június 22. 8-14 óra,

Szandai Halételfőző rendezvény, Szandaszőlősi Művelődési Ház belső udvara. Halászlét Madarász András tagtársunk készíti.

Felelős: Serfőző Imre,

 6. 2019. július 5. 15 óra,

Málnatermesztési bemutató Demény István kertjében (Alamand dűlő 20)

Felelős: Demény István

 7. 2019. július 11-12.

Autóbuszos kirándulás Ipolyszakállosra (Szlovákia), méz, méhészet, mézfeldolgozás, visszaútban városnézés Esztergomban.

Felelős: Demény István

 8.2019.  augusztus 08.

Kirándulás Jászberénybe a Nemzetközi Mézfesztiválra

Felelős: Kovács György, Demény István

 9. 2019. augusztus 31.

Civil Kavalkád, Ezt termeltük 2019-ben, szőlő és must.

Felelős: Serfőző Imre, Ecseki Sándor, Gubucz Lajos, Major Ferenc

 10. 2019. szeptember 13. (péntek) 15 óra,

Mustivál a Lengyel Antal téren szőlő feldolgozás, must készítés bemutatása az iskolásoknak.

Felelős: Serfőző Imre, Ecseki Sándor, Gubucz Lajos, Major Ferenc

 11. 2019. október 04. (péntek) 17 óra

Koszorút helyezünk el az aradi vértanúk emlékparkjánál rendezett ünnepségen, helye: Szolnok, Szolnok ispán krt.

Felelős: Serfőző Imre

 12. 2019. október 17. (csütörtök) 17 óra:

Gazdakör őszi –téli- kora tavaszi programjának elfogadása.

Felelős: Serfőző Imre, Demény István, Ecseki Sándor

PROGRAMOK

2018. október 05 – 2019. április 28 közötti időszakban

1. 2018. október 05. (péntek) 17 óra:

  Koszorút helyezünk el az aradi vértanúk emlékparkjánál rendezett ünnepségen 2018. október 5-án 17 órakor, helye: Szolnok, Szolnok ispán krt.

 2. 2018. október 11. (csütörtök) 10-12 óra:

  Komposztáló nap a Hétszínvirág Óvodában.

 3. 2018. október 18 (csütörtök) 17 óra:

   Őszi-Téli –Kora-tavaszi program megbeszélése, elfogadása

Felelős: Serfőző Imre

Szandaszőlősi Művelődési Klubterem

 4. 2018. november 15. (csütörtök) 17 óra:

  Őszi lemosó permetezésről. Milyen volt az idei gazdálkodás 1?

  Kiskerti tapasztalatokról

Felelős: Ecseki Sándor, Kozma István

  5.2018. november 24.(szombat)

  Újbor és sajtfesztivál Budapesten

Utazás: vonattal!

Felelős: Demény István, Miskó István, Kovács György

 6. 2018. november 29. (csütörtök)  17 óra:

  2019. évi változásokról (Tótáné Lajkó Éva NAK)

  Milyen volt az idei termés? 2. rész

  A szántóföldi termesztés tapasztalatai

Felelős: Ecseki Sándor , Markó Péter, Potori Róbert, Szénási Mihály, Válenti Vendel

 7. 2018. december 13. (csütörtök) 17 óra:

  Csöpp Mix újdonságokról Nagy Árpád termelésvezető

Felelős: Serfőző Imre

 8. 2019. január 10. (csütörtök) 17 óra:

  Bűnmegelőzési és vagyonvédelmi tájékoztató

  Közgyűlés és a Borverseny előkészítése

Felelős: Serfőző Imre, Ecseki Sándor, Dr. Varga Zsigmondné, Bozsó Károly, Kovács György 

 9. 2019. január 26. (szombat) 15 óra:

  Közgyűlés

Felelős: Serfőző Imre, Demény István, Ecseki Sándor, Dr Varga Zsigmondné

 10.2019. február 07. (csütörtök) 17 óra:

   Weszp Mihály: Növényvédelemről (előjelzés 2019-ről!)

   Borverseny előkészítése

 Felelős: Serfőző Imre, Bozsó Károly, Kovács György

 11. 2019. február 21. (csütörtök) 17 óra:

   Tamás Margit (AgroBio Kft) tájékoztatója cége tevékenységéről, termékeikről

    Borverseny előkészítése

 Felelős: Bozsó Károly, Kovács György

 12. 2019. február 22. (péntek) 16-18 óra 30-ig:

  Bor minták átvétele

     Felelős: Madarász András, Bozsó Károly

 13. 2019. február 23. (szombat) 8-24 óráig

  Nemzetközi Borverseny. 

  Felelős: Serfőző Imre, Demény István, Ecseki Sándor

 14.2019.  március 2. (szombat) 9 óra 30:

  Metszési bemutató

  Tavaszi lemosó permetezés fontossága,  élménybeszámoló

 Felelős: Demény István

 15. 2019. március 21(csütörtök) 17 óra:

   Közép-Ázsiában jártam (Demény István)

   Borverseny értékelése

 Felelős: Serfőző Imre, Madarász András

 16. 2019. március 29. (péntek) 14 óra:

  Látogatás az elkészült “Gyümölcs tároló, hűtő telephelyre” (Fodor György)

Szolnok, Szandaszőlős Kiss János út 116.

  Felelős: Serfőző Imre

 17. 2019. április 4. (csütörtök) 17 óra:

 Tavaszi, nyári program összeállítása

 Felelős: Serfőző Imre

 18. 2019. április 18 (csütörtök) 17 óra:

   Tartalék nap

 19. 2019. április 27. (szombat) 15 óra:

  Búzaszentelő

PROGRAMOK

2018. április 19 – 2018. október 18 közötti időszakban

1. 2018. április 28. (szombat) 15 óra:

Búza szentelő Simon Ferenc út végén lévő búzatáblánál (a régi gáthoz közel, jobb oldalon).

Felelős: Serfőző Imre

2. 2018. június 9-10. (szombat, vasárnap

Kirándulás Szekszárdra.

Felelős: Demény István, Kovács György,

3. 2018. június 14 (csütörtök) 15 óra:

Látogatás tagtársaink, Lázár Klára és Fodor György kertjébe

4. 2018. június 23 (szombat) 8-14 óráig

Szandai Halételfőző/készítő Verseny

Felelős: Serfőző Imre

5. 2018. július 19/26 csütörtök: Kirándulás

Látogatás Sajtüzembe (Garabonciás Kft, Izsák).

Felelős: Serfőző Imre

6. 2018. szeptember 1. (szombat) 

Civil Kavalkád

Saját terméseink bemutatója

Felelős: Serfőző Imre, Ecseki Sándor, Gubucz Lajos, Major Ferenc

7. 2018. szeptember 8. (szombat )

Gulyás Fesztivál

Felelős: Serfőző Imre, Demény István, Ecseki Sándor, Polgár Miklós, Major Ferenc, Gubucz Lajos, Boda György

8. 2018. szeptember 14 (péntek 14 óra)

Mustivál

Helye: Szandaszőlős Lengyel Antal tér

Felelős: Ecseki Sándor, Major Ferenc

9. 2018. október 06. 17 óra:

Koszorút helyezünk el az aradi vértanúk emlékparkjánál rendezett ünnepségen 2018. október 6-án 17 órakor, helye: Szolnok, Szolnok ispán krt.

Felelős: Serfőző Imre, Demény István, Ecseki Sándor

 10. 2018. október 18. (csütörtök) 17 óra:

Őszi-téli-tavaszi program elfogadása

Felelős: Serfőző Imre, Demény István, Ecseki Sándor